#1 2012-07-16 14:35:59

 neXt

król

Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 51
Punktów :   -1 
WWW

Recenzja Minecraft

Witam dzisiaj chciałbym przedstawić moją recenzje o grze Minecraft.
NAPISANE PRZEZE MNIE!!! NAPISY STWORZONE PRZEZE MNIE!!!
ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ MOJEJ ZGODY!!!

http://i.imgur.com/bVvBJ.png

Gra Minecraft polega na prowadzeniu swojego trybu życia tak, aby wybudować swój dom i nie zginąć.
Gra jest typu sandbox, której głównym jej atutem jest bezgraniczny świat z którym gracz może sobie robić co mu się podoba i na co ma ochotę.
Można dowolnie kształtować teren zbudowany z sześcianów, wykopywać duże tunele które przeistaczają się w jaskinie, budować dom, wierzę czy 
robić fosę np. z lawy czy z wody. Można również zostać drwalem, górnikiem, architektek poszukiwaczem przygód. Pomysłów jest tak wiele
że aż trudno je tu wszystkie wymienić.

Markus "Notch" Persson - twórca gry - wykorzystał wiele pomysłów na które wpadło wiele innych którzy nie mogli dokładnie zrealizować: stworzyć grę w której gracze mogą robić co zechcą. W Minecraft gracze robią naprawdę co zechcą oraz co im do głowy wpadnie. Jedni mieszkają w jaskiniach tworząc dom pod ziemią i prowadząc tryb życia górnika. Drudzy natomiast budują sobie wieś na powierzchni prowadząc życie rolnika. Trzeci wiodą życie Eskimosa mieszkając w igloo na terenie śniegu. Inni prowadzą życie podróżnika chodząc po pustyniach, lasach, wodach, górach lubiących przepiękne krajobrazy.

http://i.imgur.com/MfVVY.png

Zaczynając swoją grę w trybie survival nie myśl że będziesz prowadzony za rączkę oraz że pokaże ci się jakiś samouczek!
Wygenerowany świat może cię umieścić na jakiejś wyspie z której możesz uciec za pomocą łódki albo na górze na której możesz wybudować swój domek, na terenie śniegu czy pustyni. Nie raz się zdarza że umieści cię w samym środku dżungli z której trudno nie raz się wydostać.
Twoim pierwszym zadaniem jest zdobyć wystarczającą ilość materiałów aby przeżyć nadchodzącą noc. Co prawda nieopodal świeci słońce - pasą się krowy, owieczki biegają kury czy świnie. Ale po zmroku budzą się potwory które maja za zadanie zabić gracza.

By przeżyć swoją pierwszą noc musisz ręcznie ściąć drewno, przerobić je na deski oraz patyki. Z przerobionego drewna zrobisz swój pierwszy kilof, siekierę czy łopatę. Być może również dom który uchroni cię przed pojawieniem się potworów. Za pomocą łopaty możesz kopać żwir, piasek czy ziemię, za pomocą kilofa możesz kuć skały oraz materiały z których możesz zrobić swoje schronienie, natomiast siekierą wydobywać drewno. Jeżeli miałeś szczęście i trafiłeś na węgiel wykorzystaj go do utworzenia pochodni. Pochodniami zapewnisz sobie bezpieczeństwo podczas nocy oraz oświetlenie w swoim schronieniu.

http://i.imgur.com/IYkRF.png

Świat Minecraft zbudowany jest z kilkunastu klocków o różnych właściwościach z których możemy zbudować co nam wpadnie tylko do głowy. Są klocki imitujące drewno, liście, skały, ziemię, trawę, wodę, lawę i dziesiątki innych surowców na które możemy natknąć się w kopalni.
Część z nich możemy przerobić na narzędzia, z innych zbudować dom, a z wody czy lawy zrobić wodospad, fosę czy fontannę. Narzędziami które posiadamy możemy coraz szybciej wydobywać. Ale musimy uważać! Jeżeli kopiemy w głąb ziemi możemy dokopać się do jaskini, do wielkiego jeziora lawy, kaniony czy też lochy z potworami.

Świat możemy eksplorować w głąb jak i wszech. Należy też przypomnieć że na głębokości 60-70 klocków w dół znajduje się Bedrock przez który nie przebijemy się żadnym z narzędzi. Jeżeli będziemy eksplorować świat wszech możemy robić to w nieskończoność. Świat będzie się generować na bieżąco, gdzie tylko byśmy chcieli pójść. Jak mamy wystarczająco dużo czasu to nikt ani nic nie przeszkodzi ci w odrywaniu różnych stref klimatycznych czy różnych biomów (teren) na których możesz zbudować osady.

Jeżeli zauważyłeś jakiś błąd napisz w poście a ja go poprawię.

Offline

 

#2 2012-07-16 18:41:22

 ExperteX

Moderator

Call me!
Skąd: Dobczyce
Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 93
Punktów :   10 

Re: Recenzja Minecraft

Jak zrobiłeś tą czcionkę ?


99% ludzi nienormalnych czyta posty z  ręką na myszce. Nie zdejmuj ręki. Już za póżno ;]
Pomogłem? Należy mi się + ?
Daj mi go, to naprawde mnie motywuje ;]]

Offline

 

#3 2012-07-16 18:48:57

 neXt

król

Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 51
Punktów :   -1 
WWW

Re: Recenzja Minecraft

ExperteX napisał:

Jak zrobiłeś tą czcionkę ?

Jeżeli chodzi Ci o te napisy:
http://i.imgur.com/MfVVY.png
http://i.imgur.com/IYkRF.png
Robiłem je w programie graficznym zwanym Photoshop CS6.
Grafiką zajmuje się od kwietnia, tak więc nijakie pojecie o niej posiadam.

Offline

 

#4 2012-07-17 11:55:27

PatrykPL_998

"wielki" król

Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Recenzja Minecraft

Ładne łap +

Offline

 
[/center]

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltefinanse.pl xxl polski roleplay